Достапни линкови

Ромни се изјасни против геј бракови и полигамија


Мит Ромни
Претседателскиот кандидат на републиканците Мит Ромни се изјасни против хомосексуални бракови и полигамија, повикувајки се на христијански и семејни вредности. Три дена откако американскиот претседател Барак Обама стана првиот шеф на државата кој јавно ги подржа хомосексуалните бракови, Ромни во обраќање пред студентите на христијански универзитет рече дека „водечката улога на семејството останува во центарот на принципите кои ја водат нацијата“.
XS
SM
MD
LG