Достапни линкови

Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан


Двајца војници на НАТО биле убиени денеска во Авганистан од напаѓачи облечени во униформи на аванистанската полиција. Во соопштението на НАТО не се наведува од која националност се убиените војници и дека засега останува непознато дали напаѓачите навистина биле авганистански полицајци или бунтовниците кои се претставиле како полицајци. Нападот се случил во јужниот дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG