Достапни линкови

Секој 65 жител на Шангај е милионер


Во Шангај живеат 23 милиони луѓе, а секој 65 жител е доларски милионер, пишува Чајна Дејли.
Станува збор за 370 илјади луѓе со имот околу милион долари а тоа се бизнисмениу, инвеститори во недвижности и професионални инвеститори.
Во Шангај живеат и 250 луѓе со имот над милијарда долари.
XS
SM
MD
LG