Достапни линкови

Пешевар - полициско возило налета на мина


Архива - Пешевар 11 мај, 2012
Возило на пакистанските сили налетало на бомба на патот во Пешевар при што еден полицаец загинал. При тоа биле ранети и 5 полицајци и 12 цивили. Полицајците пренесувале затвореници.
Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот во областа каде што се активни талибанците.
XS
SM
MD
LG