Достапни линкови

Експлозија во сирискиот град Алепо


Syria Map new design (Farsi, Persian) 2012
Експлозија одекна во сирискиот град Алепо, при што нема извештаи за жртви. Истовремено се јавува дека имало пукотница во која загинал еден чувар. Неколку часа пред тоа властите соопштија дека таму спречиле самоубиствен бомбашки напад.
Според агенцијата САНА, безбедносните сили убиле еден напаѓач пред да стигне да детонира 1200 килограми експлозив во комби возило.
Во меѓувреме се јавува дека во Алепо како и во Дамаск, Хомс и Хама имало протести, при кои безбедносните сили убиле 10 цивили.
XS
SM
MD
LG