Достапни линкови

Литванската претседателка ја посети Тимошенко


Литванската претседателка Далија Грибаускаите
Литванската претседателка Далија Грибаускаите денеска ја посети поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко која лежи во болница во Харков. Тимошенко која отслужува казна затвор од седум години поради злуоупотреба на функцијата пред два дена беше префрлена во болница поради болки во грбот. По средбата Грибаускаите издаде соопштение во кое вели дека довербата на Европската унија во Украина исчезнува и оти на украинците е да избреат дали сакаат соработка со Европа или самоизолација.
XS
SM
MD
LG