Достапни линкови

Масовна акција против организираниот криминал во Словенија


Во Словенија е во тек најголема акција против организираниот криминал досега, во која биле уапсени околу 50 лица. Според словенечката полиција, криминална група тргувала со сите видови дрога и оружје, а дејствувала на подрачјето на Балканот и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG