Достапни линкови

Напаѓач во авганистанска униформа убил војник на НАТО


Мисијата на НАТО во Авганистан соопшти дека напаѓач облечен во униформа на авганистанската армија убил еден војник на НАТО во источниот дел на Авганистан. Во соопштението не се наведува националноста на убиениот војник. Ова е еден од серијата напади на луѓе, облечени во авганистанска униформа, врз војници на Алијансата што се случија во изминативе месеци.
XS
SM
MD
LG