Достапни линкови

Принцот Чарлс на Би Би Си читал прогноза за времето


Принцот Чарлс на Би Би Си
Принцот Чарлс, наследникот на британскиот престол неочекувано се појави на телевизијата Би Би Си и по вестите прочита временска прогноза. Тој и неговата сопруга Камила го посетија студиото на Би Би Си во Глазгов по повод шеесет годишнината од постоењето на ова студио во Шкотска.
XS
SM
MD
LG