Достапни линкови

Постигнат одреден напредок во формирање на влада во Грција


Greece -- Leader of the Left Coalition party Alexis Tsipras (L) escorts leader of the Socialists PASOK party Evangelos Venizelos after their meeting in Athens, 09May2012
Лидерот на грчките социјалисти Евангелос Венизелос, синоќа изјави дека е постигнат одреден напредок во преговорите за формирање на коалициска влада.
Го направивме првиот чекор, изјави лидерот на ПАСОК, откако обезбеди поддршка од партијата Димар, која освои 19 пратенички места во Парламентот.
Овој чекор може да биде од клучно значење за обезбедување на потребното мнозинство за формирање на коалициона влада.
XS
SM
MD
LG