Достапни линкови

Вандализиран партиски штаб на Обединета Русија


Штаб на владеачката партија Обединета Русија бил вандализиран во градот Киров. Претставник на партијата за Радио Слободна Европа изјави дека биле искршени прозорците и вратите во просторијата. Локалните медиуми јавуваат дека опозициската група која се нарекува Автономна Акција ја превземала одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG