Достапни линкови

Темпиран двоен бомбашки напад во Пакистан


Пакистан - архива
Во двоен бомбашки напад во Акора Катак кај гробот на Ајмал Катак националистички лидер на Пакистан се ранети 9 луѓе, меѓу кои, и полицајци и новинари. Станува збор за две темпирани екслпозии. Втората, имено, се случила кога на местото на настанот по првата експлозија, пристигнале полицајци и новинари, при што 5 полицајци и 4 новинари се ранети.
Засега никој не ја прифати одговорноста, но властите ги сомничат исламските терористи.
XS
SM
MD
LG