Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 19 до 29 степени.Во Скопје околината времето ќе биде сончево со умерена облачност попладне. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 27 степени.
XS
SM
MD
LG