Достапни линкови

Авион исчезна од радар јужно од Џакарта


Патнички авион марка „Сукои“ од руско производство исчезнал од радарот во близина Џакарта. На леталото има 46 патници а индонезиските власти велат дека почнале потрага и дека за сега не се знае дали авионот се урнал. Моделот „Сукои“, од класата суперџет со места за 100 патници беше пуштен во употреба во 2008 година.
XS
SM
MD
LG