Достапни линкови

САД помагаат во изградба на шест објекти во Киргистан


Соединетите американски држави помагаат при изградбата на шест објекти за граничната полиција во Киргистан, потврди шефот на полицијата во земјата. Станува збор за бараки за пограничната патрола, регионален центар и нови премини. Службеник на американската амбасада во Киргистан ја потврди информацијата за Радио Слободна Европа. За сега нема планови за стационирање на американски војници во пограничната област на Киргистан.
XS
SM
MD
LG