Достапни линкови

6-мина сиријски војници повредени од експлозија на бомба


Генерал мајор Роберт Муд
Најмалку 6-мина сиријски војници биле повредени при експлозија на бомба поставена на патот во близина на градот Дара, во момент кога таму поминувал воен конвој. До експлозијата дошло само неколку моменти отако таму поминал конвојот со шефот на посматрачката мисија на Обединетите Нации, Роберт Муд. Специјалниот пратеник на Обединетите Нации и на Арапската лига за Сирија, Кофи Анан, вчера оцени дека Сирија е на работ на граѓанска војна.
XS
SM
MD
LG