Достапни линкови

6 години затвор за американски војник во Јужна Кореја


Американски војник е осуден во Јужна Кореја на 6 години затвор за силување малолетничка. Судот во Сеул денеска му ја изрече пресудата со образложение дека војникот претходно ја опијанил девојката, а потоа ја силувал. Во Јужна Кореја се стационирани околу 28.500 американски војници како превенција од можни безбедносни ризици од Севрена Кореја.
XS
SM
MD
LG