Достапни линкови

17 загинати при пожар во продавница на Филипини


17 лица загинале при пожар во една продавница за облека во градот Бутуан на Филипините. Најголемиот број од жртвите биле жени кои работеле во продавницата, но и спиеле таму. Причините за пожарот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG