Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Попладне во јужните и источните делови нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи.
Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 21 до 29 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец со дневна температура до 27 степени.
XS
SM
MD
LG