Достапни линкови

Тадиќ прифатил ТВ дуел со Николиќ


Кандидатот на коалицијата „Да ја покренеме Србија“ Томислав Николиќ го повика кандидатот на коалицијата „Избор за подобар живот“ Борис Тадиќ на ТВ дуел, на кој ќе се разјасни кој што работел и како го стекнал својот статус, јави Танјуг. Тадиќ одговори дека ја прифаќа поканата, изјавувајки дека тоа ќе претставува тест за политичките намери на Николиќ. Во меѓувреме, Српското движење за обнова го поддржа Борис Тадиќ во вториот круг од претседателските избори во Србија, потврди денеска лидерот Вук Драшковиќ.
XS
SM
MD
LG