Достапни линкови

Експлозија на универзитетот во Истанбул


Турската државна новинска агенција јави дека тројца се повредени во експлозија на Универзитетот во Истанбул. Експлозијата настанала во еден од тоалетите на универзитетскиот кампус. Тројцата хоспитализирани повредени се надвор од животна опасност. Засега не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG