Достапни линкови

Во Русија приведени опозициски лидери


Протест на опозицијата во Москва 08.05.2012.
Руската полиција уапси двајца познати лидери на опозицијата откако тие целата ноќ ја минале протестирајќи против претседателот Владимир Путин во близина на Кремљ. Алексеј Навални и Сергеј Удалцов веднаш биле пуштени, но се уште не е јасно дали е покренато обвинение против нив. Стотици луѓе од вчера протестираат во Москва поради инаугурацијата на Владимир Путин како претседател на Русија.
XS
SM
MD
LG