Достапни линкови

За сириската опозиција изборите биле „шарлатански“


Избори во Сирија.
Опозицијата ги оцени парламентарните избори во Сирија како „шарлатански“ и „навреда на демократските процеси“. Набљудувачите ги оспорија тврдењата на високи фунцкионери од режимот на претседателот Башар ал-Асад дека имало голема излезност. Опозицијата тврди дека нападите од страна на армијата продолжиле и за време на изборниот ден, особено во местата каде што граѓаните одбивале да гласаат, но овие информации не можеше да бидат потврдени од независни извори.
XS
SM
MD
LG