Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со сончеви периоди


Илустрација.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од шест до 12, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје температура ќе се искачи до 25 степени.
XS
SM
MD
LG