Достапни линкови

Застрелан директор на нуклеарна компанија во Италија


Непознати напаѓачи застрелале директор на компанија за нуклеарна енергија во Италија. Роберто Адинолфи бил застрелан во ногата пред домот во Геноа. Нападнатиот е во болница со скршеница на коленото. Случајот наликува на нападите на терористичката група наречена Црвена Бригада која беше најактивна во седумдесетите и осумдесетите. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG