Достапни линкови

Иран - егзекутирани 9 дилери на дрога


Iran - Persian Gulf on Google Maps
Иранските власти вчера во затвор во Техеран егзекутираа 9 дилери на дрога. Седум од нив биле обесени во врска со пратката од 500 килограми метаметафини. Заедно со Кина. Саудиска Арабија и САД во Иран е водечка земја каде се извршува смртната казна.
XS
SM
MD
LG