Достапни линкови

Денеска инаугурација на Претседателот Путин


Russia -- "March of the million" in Moscow, 06May2012
Владимир Путин денеска официјално во Кремљ беше инаугуриран за претседател на Русија. Поканети се околу 3 илјади гости од јавниот поилитички живот и дипломатскиот кор, а цереминијата беше пренесувана од шест телевизии и три радио станици. Вчера 20 илјади луѓе демонстрираа против враќањето на Путин за Претседател. Полицијата уапси околу 400 лица, меѓу кои и неколку лидери на опозицијата.
XS
SM
MD
LG