Достапни линкови

Сириската опозиција повика на бојкот на парламентарните избори


Водечките сириски опозициони групи повикаа на бојкот на парламентарните избори во земјата кои треба да се одржат денеска. Весниците јавија дека групите ги нарекле изборите фарса и наместо нив формирале алтернативен парламент.
Според соопштението, првата задача на алтернативниот законодавен дом ќе биде да го поништи актуелниот Устав и да го стави на сила оној од 1950 година.
XS
SM
MD
LG