Достапни линкови

Нетанјаху најави предвремени парламентарни избори во Израел


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху најави дека во земјата ќе се одржат парламентарни избори за четири месеци, една година пред планираниот рок. Нетанјаху не даде конкретни детали за точниот датум кога изборите би биле закажани.
XS
SM
MD
LG