Достапни линкови

Убиен војник на НАТО во Авганистан


НАТО војници во Авганистан
НАТО соопшти дека еден напаѓач облечен во авганистанска воена униформа отворил оган кон меѓународните сили во јужниот дел на земјата. Странските војници успеале да го застрелаат напаѓачот, при што и еден војник го загубил животот. Според соопштението, истрагата за случајот е во тек.
Се уште не се знае националноста на убиениот војник.
XS
SM
MD
LG