Достапни линкови

Јанкуловска: Никој не може да се крие зад никаква припадност


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Никој не може да се крие зад никаква припадност, криминалот е криминал и за него сите одговараат еднакво пред законот, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, коментирајќи ги реакциите на дел од албанските партии и протестите против апсењето за случајот Смилковци. „ Можам на сите да им порачам дека ќе продолжиме да дејствуваме на ист начин и никој не смее и не може да се крие зад никаква припадност и зад никакви други сопствени видувања доколку направил криминал, изјави Јанкуловска.
XS
SM
MD
LG