Достапни линкови

Дванаесетмина загинати во експлозија во Тајланд


илустрација
Дванаесетмина загинаа а стотина се повредени во пожар и екслозија во хемиска фабрика во источниот дел на Тајланд вчеравечер. Работници и повеќе од 1,000 жители биле евакуирани од и околу местото на несреќата, кое се наоѓа на 200 километри од Банкок. Прелиминарната истрага заклучи дека експлозијата настанала при чистење на резервоар за хемикалии.
XS
SM
MD
LG