Достапни линкови

Ограбени две цркви во демирхисарско и кичевско


илустрација
Пари и сребрен крст се украдени од две цркви од демирхисарско и кичевско. Крадците за сега се непознати. Црквата во демирхисарско Сопотница била ограбена во текот на изминатава недела. Биле украдени над 5,000 денари и сребрен крст . Храмот во Прострање е ограбен вчера околу 12 часот. Фалат три ненумерирани икони и неколку железни монети.
XS
SM
MD
LG