Достапни линкови

Торнадо во Јапонија - 30 лица повредени


илустрација
Триесетмина се повредени во торнадо во Јапонија, кое уништи повеќе домови и го прекина дотокот на електрична енергија во градот Цукуба, на 60 километри од Токио. Околу 24.000 домаќинства останале без електрична енергија по торнадото. Јапонската метеролошка агенција испратила предупредување пред бурата, апелирајки до населението да најде засолништа.
XS
SM
MD
LG