Достапни линкови

Започна скопскиот маратон


Над 3.000 натпреварувачи од повеќе земји учествуваат на скопскиот маратон, за чие одржување е променет сообраќајниот режим низ главниот град. Над десетина улици и булевари се целосно затворени а стартот и целта на сите трки е булеварот Димитрије Чуповски пред Пела. Времетраењето на маратонот е пет часа.
XS
SM
MD
LG