Достапни линкови

Деветмина загинати во пожар во Јужна Кореа


Деветмина загинаа во пожар во караоке бар во Јужна Кореа. Полицијата соопшти дека пожарот избил во бар во градот Бусан вчеравечер и дека 25 лица се повредени. Властите ја истражуваат причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG