Достапни линкови

Втор круг гласање на претседателските избори во Франција


Вториот круг гласање се одржува денеска во претседателските избори во Франција. Предизборните анкети му даваат предност на кандидатот на социјалистите Франсоа Оланд, но актуелниот шеф на државата Никола Саркози ја намали разликата во изминативе неколку дена. Во текот на кампањите се дискутираа стравувањата за зголемување на невработеноста, имиграцијата и економската иднина на Франција.
XS
SM
MD
LG