Достапни линкови

Протести за поддршка и против Путин во Москва


Рускиот премиер во заминување Владимир Путин
Приврзаниците на Владимир Путин соопштија дека планираат утре да одржат марш на улиците во Москва на кој ќе присуствуваат околу 50 илјади луѓе. Маршот е за поддршка на инаугурацијата на Путин, кој го освои третиот претседателски мандат. Руската опозиција исто така најави дека утре ќе одржи протест наречен „Марш на Милиони“.
Опозицијата по недели преговарање со градските власти доби дозвола за одржување на протестот,но на него може да присуствуваат 5000 лица.
XS
SM
MD
LG