Достапни линкови

Клинтон пристигна во Бангладеш


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Бангладеш, каде ќе разговара за безбедносни и трговски прашања. Властите од земјата соопштија дека се очекува по средбата на Клинтон и министерот за надворешни работи шеикот Маџибур Рахман да биде потпишан партнерски договор.
Бангладеш ќе побара и слободен пристап за извоз на облека во САД и помош за развој на земјата.
XS
SM
MD
LG