Достапни линкови

Протест во Подгорица против владата


Подгорица 05.05.2012
Неколку илјади луѓе протестираат денеска во Подгорица со барање за оставка на владата на Црна Гора поради лошата економска и социјална ситуација. Демонстрантите извикувале "Доста е грабежи", "Мило крадец", а протестот е проследен со работнички и анти-фашистички песни. Организатори се Унијата на слободни синдикати, невладини организации и Студентската унија. Ова е трет ваков протест во Подгорица од почетокот на годинава, претходните два се одржаа во јануари и во март.
XS
SM
MD
LG