Достапни линкови

Хилари Клинтон од Пекинг замина за Бангладеш


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска си замина од Пекинг а кинескиот дисидент Чен Гуангченг не отпатува со неа како што се шпекулираше. Чен останал во болница во Пекинг, а неговите подржувачи не можат да го посетат. Кинеските власти ветија дека ќе му дозволат на Чен да замине на студии во САД.
Инаку, Хилари Клинтон од Пекинг замина во посета на Бангладеш каде што ќе разговара со лидерите на таа земја, но и со опозицијата за унапредувањето на односите меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG