Достапни линкови

Полициски час во делови од Каиро


Египетските воени лидери воведоа полициски час низ улиците околу министерството за одбрана во Каиро отако таму дојде до големи судири меѓу безбедносните сили и демонстранти кои бараат крај на воената управа во земјата. Во нередите вчера загинал еден полицаец, а стотици луѓе биле повредени. Полицијата соопшти дека уапсила 170 демонстранти.
XS
SM
MD
LG