Достапни линкови

Попоски: Нема причина за загриженост од каква било природа


Република Македонија во многу наврати ја има покажано сериозноста и нивото на посветеност на сите институции дека работат на најодговорен начин и законито.
изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Попоски.
Во однос на безбедносната состојба Попоски изјави дека не смета дека има голема причина за загриженост од било каква природа. - Во секој случај сите институции надлежни во тој сегмент си ги извршуваат своите задачи, како и ние во Министерството за надворешни работи кои целосно посветено си ги извршуваме своите задачи за претставување на РМ надвор, рече Попоски одговарајќи на новинарско прашање за тоа дали Македонија е под закана за тероризам.
XS
SM
MD
LG