Достапни линкови

Аир Франс КЛМ со загуба од 368 милиони евра


Аир Франс на аеродромот Шарл де Гол
Аир Франс – КЛМ објави нето загуба од 368 милиони евра за првиот квартер од 2012.
Според француско – холандската авио компанија, причина за падот на профитот е во зголемените цени на горивото за 18 насто и намалениот карго транспорт.
XS
SM
MD
LG