Достапни линкови

Истражување - Саркози ќе биде поразен од Оланд


Последните истражувања објавени денеска, сугерираат дека Претседателот Никола Саркози веројатно ќе биде поразен на неделните претседателски избори од социјалистичкиот против кандидат Франсоа Оланд.
Водстото на Оланд е стеснето на 5 насото од претходните 10 проценти, но доколку нема изненадување во последна минута, се очекува негова победа. Саркози имаше подобрување по ТВ дуелот со Оланд, но повикот на кандидатот од политичкиот центар Франсоа Бајроу, кој во првиот круг освои 9 насто, да се гласа за Оланд, не му оди во прилог на Саркози.
XS
SM
MD
LG