Достапни линкови

Времето денеска променливо и нестабилно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи, а локално и во форма на невреме, особено во источните делови. Температурата ќе се движи од 19 до 26 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG