Достапни линкови

5-мина загинати во бомбашки напади во Пакистан


Во две експлозии на бомби во северо-западен Пакистан, чија цел биле анти-талибански верски старешини и безбедносни сили, загинале 5 лица. Според локалните власти, двете одвоени експлозии биле активирани со далечински управувач, а досега никој не ја превзел одговорноста. Вакви напади често изведуваат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG