Достапни линкови

Руското министертво за одбрана соопшти дека загинале најмалку 6 војника а три се ранети при експлозија што настанала во магацинот каде што се уништува муниција во областа Низњек Новгора. Властите соопштија дека причина за експлозијата е нарушување на безбедносниот протокол.
XS
SM
MD
LG