Достапни линкови

Временска прогноза - облачно


Денеска не очекува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и со појава на невреме. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 21 до 28 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде облачно и нестабилно со пороен дожд и со појава на грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 28 степени.
XS
SM
MD
LG