Достапни линкови

Останува неразјаснета смрта на агент на МИ6


Медицински вештак од Лондон изјави дека никогаш нема да се најде објаснување за смртта на британски разузнавач кој во 2010 година беше пронајден мртов во спортска торба во бањата во неговиот дом во Лондон. Фиона Вилкокс рече дека 32 годишниот Гарет Вилјамс, аналитичар за агенцијата МИ6 или бил отруен или бил задушен. Вилкокс дополни дека околностите во кои било извршено криминалното дело никогаш нема да бидат до крај разјаснети.
XS
SM
MD
LG